MAJ MIESIĄCEM KOMUNII

No i zaczęło się!

 

Restauracja zamówiona
tak dla córki jak dla syna
to tradycja chrześcijańska
czas komunii się zaczyna

Znów prezentów cała masa
babcia z dziadkiem dali quada
chrzestni tablet i komputer
żeby potem nikt nie gadał

Jedzą piją narzekają
że jest ciężko dla człowieka
tylko ta duchowa strona
coraz częściej im ucieka

Święta spędziłem z należytą dozą patriotyzmu, czego nie stwierdziłem rozglądając się po osiedlu. Moja flaga łopoce, bo wietrzyk majowy powiał jak trzeba.

Photo1073

Nie zaniedbuję działki, więc efekty (tu akurat czosnek) rosną w oczach.

Photo1070

Szkodniki próbuję wypłoszyć wiatraczkami…

Photo1072

 

28 myśli na temat “MAJ MIESIĄCEM KOMUNII

 1. Ja w tym roku flagi nie wywieszałem bo przez bolące ramię nie miałem jak zapierdzielić z pod szkoły… 🙂 🙂 Ale brawa za patriotyczną postawę 🙂 Co do komunii, to na szczęście chrześnicę „załatwiłem” dwa lata temu i mam spokój, ale księża ręce zacierają 🙂

  Polubione przez 1 osoba

   1. Oj,to prawda 🙂 Szczególnie w dzisiejszych czasach 🙂 Gdy ja szedłem do komunii nawet nie słyszałem o telefonie który nie ma kabla a dziś jakieś smarkfony, tablety, wszystko czego dusza zapragnie, tylko portfele jakoś wraz z postępem technologii nie chcą pęcznieć… 🙂

    Polubione przez 1 osoba

 2. U nas z tą komunią to cyrki będą, ale to dopiero za dwa lata. Wnuczka jest pod opieką naprzemienną. Jej mamusia ma mentalność taką, jak opisałeś, my przeciwnie. Grosza nie dam na to, żeby się wiocha spiła z powodu sakramentu. I nic mnie nie zmusi, żebym z nimi zasiadła przy jednym stole. W prezencie dla Małej planujemy dwudniowu wyjazd do jakiegoś ciekawego sanktuarium. To jej zostanie w pamięci i ma jakiś sens.

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Smutnie powiewa u pana biało-czerwona, może dlatego ,że z domieszką pogardy, że ładniejsza by była , sama czerwona a może inaczej , trój-kolorowa z zachodu..Maj, dla pana miesiącem hipokryzji ale na szczęście dość jest ludzi, dla których maj jest i przymiotników mu nie dopisują.

  Polubione przez 1 osoba

 4. U mnie był obiad i tort w domu. Pieniądze dostali na książeczkach, by składali na marzenia. Starszy na porsche, a modszy na hotdog busa, więc muszą dobrze główkować, by życia starczyło. Ale cieszymy się, bo dobrze jest mieć marzenia.
  A czosnek piękny, oby zimno mu nie zaszkodziło.
  Pozdrawiam serdecznie

  Polubione przez 1 osoba

 5. Ten czosnek mnie zainteresował. Dorodny. Ileż masełka z czosneczkiem będzie, a ile ogóreczków małosolnych i.. . A komunią prezentami na razie nie zaprzątam sobie głowy, bo jeszcze na tym świecie wnuki moje nie pojawiły się. Do tej pory zmieni się i może wrócimy do skromności

  Polubione przez 1 osoba

 6. Komunie stają się coraz droższe – nie tylko dla chrzestnych. Warto też posłuchać rozmów ” komunistów”, kiedy przyjdą do szkoły po niedzielnej uroczystości (na ogół dopiero we wtorek, bo w poniedziałek przeważnie odpoczywają) … zgroza, o Bogu ani słowa, ale o prezentach – przechwałek nie ma końca! Z racji zawodu, znam to z autopsji… Ciekawe, czy te „biedne” dzieci mają świadomość, w jakim celu idą do I Komunii Św. … Wiersz jest super, oddaje w pełni dzisiejszą rzeczywistość. Wygląda na to, że od moich nauczycielskich czasów nic się nie zmieniło… poza prezentami oczywiście. Pozdrawiam serdecznie ) B.G.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s