SWÓJ SZCZYPIOREK NA ŚWIĘTA

Hydroponika to uprawa roślin bez użycia gleby. Uprawa hydroponiczna różni się od tradycyjnej metody tym, że konieczne jest zapewnienie roślinom odpowiedniej ilości składników odżywczych w każdej fazie wzrostu.

Mój eksperyment powiódł się na razie w 50 procentach, bo dwie cebulki zakiełkowały. Może trzeba więcej czasu.

40 myśli na temat “SWÓJ SZCZYPIOREK NA ŚWIĘTA

 1. Klik dobry:)
  Też uprawiam tak, tylko używam głębszego pudełka z pokrywką z wgłębieniem, w której robię dziurki. Z czasem korzenie zajmują całe pudełko z wodą, a cebula na pokrywce nie gnije.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Bardzo przepraszam, ale po mojemu, to jest zielona część cebuli zwana szczypiorem. Szczypiorek to całkiem inna roślina. Cieniutkie ma zielone łodyżki i bardziej przypomina trawę niż cebulkę:))
  Prawdziwy najemca gniazda nie wystraszy się sztucznego?

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Zielony szczypior mam praktycznie od jesieni do wiosny. Cebulę trzeba obrać z koszulki i z białych łupinek tak, aby została tylko ta część zielona na górze. Należy uważać, aby nie skaleczyć rdzenia i nie oderwać małych korzonków ani zielonych łodyg. Takie kikutki (wyglądają jak szparagi) wstawiam do pojemnika z odrobiną wody na dnie, a białą cebulkę szatkuję i wrzucam do żołądka. Wodę trzeba zmieniać codziennie i przepłukiwać korzonki. Wszystkie inne metody powodują, że biała część cebuli zaczyna gnić i śmierdzieć.

  Polubione przez 2 ludzi

 4. A ja wkładam do doniczki z ziemią, podlewam i nie martwię się, że cebula szybko w wodzie straci koszulki. Szczypiorek przyniosłam z ogródka i wsadziłam na okno. Już wypuszcza zielone igiełki, a najwcześniej wschodzi cebulka – siedmiolatka. Ja już posiałam pietruszkę, kolendrę, bazylię, a nawet koper w doniczkach na oknie.
  Serdeczności

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Księżycowa przyszłość bez gleby ale jeszcze by tak bez powietrza to multimiliarder gwarantowany.
  Moje wszelkie zielone chodują w supermarkecie. Po wieloletniej walce z glebą i pogodą, poddałam się. A tobie owocnych zbiorów życzę.

  Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s