JAK CZŁEK SOBIE WALNIE RYMA, TO SIĘ DUŻO LEPIEJ TRZYMA…

Lepiej mieć stosunek z jeżem,

niż na froncie być żołnierzem.

Zaś bardziej osobiście (choć bez większego przekonania) to:

Lepiej mieć małego ptaka,

niż… Putina za krewniaka.

Wiosna u mnie na działce zagościła pierwszymi kwiatkami:

Tu nagrody za drugie miejsce:

32 myśli na temat “JAK CZŁEK SOBIE WALNIE RYMA, TO SIĘ DUŻO LEPIEJ TRZYMA…

 1. Bez okazji i z okazją Państwo jedziecie po PiSie…oczywiście takie prawo ale wyobraźmy sobie dzisiaj , prezydenta Komorowskiego z przybijającego żółwika z Putinem Pana Tuska. Widząc jak w dupie mają Ukranię Niemcy , Francja i jak ci durni Polacy latają po całym świecie ,(PiS kupił samoloty ) by coś dla Ukrainy załatwić, zamknęła bym się chociaż na chwilę z tym narzekaniem mimo ,że i ja mam wiele ale.
  Panie gospodarzu, pięknie napisał Pan o żonie . Może chociaż w tym kontekście chwila bez narzekania .

  Polubione przez 3 ludzi

 2. „kloszard” tym razem w tym poście nie widzę nic pod adresem Pis-u. Jednkże rację przyznaję i co raz bardziej przychylam sie do Rządu obecnego, chociaż byłam przeciw. Nie widzę nikogo innego, kto mógłby i umiałby w tych czasach lepiej sobie poradzić. Pewnie, że nie w kazdym temacie, ale jeszcze się taki nie narodził, coby wszystkim dogodził, pozdrawiam i gratuluję nagród tysięcznych😂

  Polubione przez 1 osoba

   1. Ależ jest , w responsie Pani Saguli, uroczej Pani, miłośniczki wszelakiego piękna a i Pana odpowiedź mnie sprowokowała do moich słów. Możliwe ,że jestem zbyt delikatna na tak kiepskie żarty dlatego dostrzegłam a dla Państwa, o normalka , luzik, super dowcip.

    Polubione przez 1 osoba

  1. Pomówmy o konkretach: W jakiej kwestii coraz bardziej przychylasz się do rządu PiS? W kwestii Polexitu? W narracji, że Unia Europejska stanowi zagrożenie dla suwerenności Polski? Bo przecież nie Rosja, PiS nigdy nie oskarżał Rosji o zagrażanie suwerenności kraju, to Unia Europejska miała być tym zagrożeniem. Czy to dobrze, że po aneksji Krymu przez Rosję, PiS skupiło się na walce z Unią Europejską? Myślę też o sprawie samej armii. Pierwszą decyzją PiS w kwestii obronności było mianowanie na szefa MON Macierewicza, który natychmiast ZERWAŁ WSZYSTKIE KONTRAKTY NA ZAKUP UZBROJENIA. WSZYSTKIE (w tym na 50 bojowych śmigłowców transportowych mogących szybko dostarczać zaopatrzenie, posiłki, bądź prowadzić ewakuację polskich oddziałów)!!! Za to zwiększył kontyngent kapelanów. Dzięki temu więcej naszych może zginąć bezbronnie i mieć pogrzeb katolicki, bez względu zresztą na to, czy są wierzący, czy nie. Dzięki temu też, armia zapewniła sobie stały wydatek na kapelanów, zamiast na uzbrojenie. Jedną z ciekawszych decyzji obronnych rządu PiS było wycofanie się z zakupu nowoczesnych hemów kevlarowych dla wojska na rzecz odnowienia blaszaków z lat sześćdziesiątych. A może słusznym było deptanie prawa, zamiana sądów na partyjnych funkcjonariuszy i umieszczenie komunistycznego przestępcy sądowego, prokuratora stanu wojennego Piotrowicza w Trybunale Konstytucyjnym? Myślę też o udostępnieniu informacji tajnych Misiewiczowi i Janingerowi – młodym kochasiom Macierewicza. Również nie widzę tu słuszności działania. PiS rządzi od 2015 roku – jaka konkretnie decyzja zwiększyła obronność Polski. Przecież nie wydawanie funduszy na amatorską zbieraninę WOT w miejsce zawodowej armii. Bo budżet MON nie zmienił się: wydajemy na WOT, nie możemy wydać na systemy obrony przeciwrakietowej, lotnictwo, śmigłowce bojowe.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s