POLSKA NA WĘGLU STOI I NA PARANOI…

Gdy reporter zapytał ludzi tłoczących się przed kopalnią „Janina” za czym stoją, usłyszał, że tutaj trzeba się zapisać, żeby móc stanąć we właściwej kolejce za węglem oczywiście. Kurwa mać… nic tylko kręcić komedię.

zdjęcie z internetu

W lasach Lubelszczyzny sucho, więc zająłem się pozyskaniem tego, co urosło na działce:

Co prawda, rząd przedłużył okres ważności bonów wypoczynkowych, ale przy dzisiejszych cenach benzyny koszt dojazdu nad morze pewnie przewyższył by jego wartość. Zatem na razie nigdzie nie wyjeżdżam a morską bryzę zrobię sobie na działce:

Krzyczał był rolnik spod wioski Suchorze

trzeci raz spadły już ceny na zboże.

Żeby wyrównać straty

kupił soli na raty…

wsypał do beczki i śmiał się: Mam morze!

54 myśli na temat “POLSKA NA WĘGLU STOI I NA PARANOI…

 1. Czytam i zachodzę w siwą głowę;
  skąd u Ciebie bony wypoczynkowe???
  no skąd?
  nad morze zawsze możesz jechać pociągiem;
  dla kierowcy to odmiana i nocka przespana.
  spokojna rozczochrana i wygoda;
  bardziej od cen benzyny liczy się …pogoda;

  Polubione przez 1 osoba

 2. Plony całkiem, całkiem. U mnie najwięcej było cukinii, ale już przerobiłam na zimę zalewając ją octem i kurkumą. A ci rodacy z kolejek oby dostali węgiel, a nie sprowadzany ostatnio miał węglowy. PARANOJA!!

  Polubione przez 1 osoba

 3. Bony turystyczne są dla dzieci:))
  Całe lato dreptałam po domu w japonkach – udawałam tym, że jestem na wakacjach. Każdy sobie radzi jak może w kwestii zamienników.
  Winogrona masz imponujące, brawo!

  Polubione przez 1 osoba

 4. Decyzja Rady UE z 2010 r. przewidywała dwa rodzaje pomocy na zamykanie kopalń oraz na pokrycie wynikających z tego kosztów nadzwyczajnych.

  Jednak w pierwszym przypadku wymagane było dostarczenia do 2018 planów likwidacji i taki program polski rząd przygotował w 2016 roku otrzymując zgodę na wsparcie na poziomie 7,95 mld złotych. Natomiast drugi rodzaj dozwolonej pomocy dotyczy pokrycia kosztów nadzwyczajnych wynikających z zamykania kopalń i jest dostępny do końca 2027 r.
  ROK 2014
  Kompania Węglowa wydobyła w 2014 roku 28,5 mln ton węgla energetycznego, chociaż mogłaby 31 mln ton. Bogdanka ograniczyła produkcję do 9,2 mln ton, zwalniając przy tym ponad 300 pracowników, chociaż mogłaby fedrować ponad 11 mln ton i zatrudniać nowych ludzi.
  Likwidacja kopalń została zapoczątkowana już w 2014 roku za rządów Po-PSL, a teraz wielkie LARUM, bo brak węgla.
  Cierp ciało jak ci się chciało rządów Tuska:)

  Polubione przez 1 osoba

  1. A normalny rząd dla energetyki zrobiłby zapasy. Skoro dało się jeden konflikt z UE (o sądy) dałoby się i o kopalnie. Szczególnie, że było łatwo wytłumaczyc, że przecież dopóki nie spala go to szkodliwości ekologicznej nie ma.

   No, cóż jak w Bibli teraz panny nieroztropne co to oliwy nie miały szukają po świecie 😁

   Polubione przez 1 osoba

 5. Na targowym placu Imbramowskim w Krakowie za 3 pietruszki zapłaciłam 5 zł. Przyglądałam im się długo, bo może ze złotą nitką były? Przecież to sezon na warzywa. To ile zapłacę na przedwiośniu? Pewnie będziemy mówili o przednówku, gdy pieniędzy braknie w portfelu, bo poszły na opał, gaz i energię elektryczną.
  Zasyłam serdeczności

  Polubione przez 1 osoba

 6. Co za czasy ? A kto je mam urządza? Gdyby były skutkiem naturalnych zjawisk to jeszcze było by to zrozumiałe, ale to sztucznie sprowokowane przez ludzi i to tych, którzy są wybierani przez obywateli właśnie po to, żeby zapobiegać, przewidywać i rozwiązywać skutecznie kryzysowe sytuacje i to jest paranoja i to ogólnoświatowa. Ale nasi rządzący wybitnie są zdolni a szczególnie do rozwiązywania trudnych, kryzysowych sytuacji, potrafią za to fantastycznie jeszcze je komplikować, a przy tym dzielić i skłócać swój własny naród. :))

  Polubione przez 1 osoba

   1. Niestety i to jest bardzo przytłaczające, bo gdybyśmy mieli mądrych rządzących , którzy zamiast nas sprzedawać umiejętnie wykorzystali by nasze położenie, bogactwa naturalne, zaradność i inicjatywę rodaków to nastepne pokolenia wreszcie żyły by godnie i dostatnio, bo takie są możliwości.:))

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s